EMR OLCUM VE EMR KORUMA KALKANLAMA GUVENLIK SISTEMLERI

EMR OLCUMU VE URUNLERI ILE ILGILI HERTURLU BILGIYI BURADAN BULABILIRSINIZ

 
   
 

EMR Koruma - Elektromanyetik Radyasyondan Korunma ve Kalkanlama Boyaları, Kumasları, Cam Filmleri ve Ürünleri

 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler
 

 

TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı

EMR KORUMA PERDESI EMR KORUMA KALKANLAMA PERDESI EMR KORUMA KALKANLAMA PERDESI
EMR KORUMA KALKANLAMA PERDESI EMR KORUMA KALKANLAMA PERDESI EMR KORUMA PERDESI
  Genel Özellikler
  Teknik Özellikler
  Kullanım Alanları
  Nelerden Korur
  Sertifikalar
  Fiyat Bilgisi

     Elektromanyetik radyasyondan korunma TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyonu önleyici, günlük kullanıma uygun kalkanlama kumaşlarımız sayesinde artık çok kolay, pratik, güvenli ve daha ekonomik.

     EMR Koruma insanları ve teknik cihazları, yüksek teknoloji ürünlerin kullanıldığı alanları ve birçok farklı alanda elektromanyetik radyasyona (EMR) karşı koruyan TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı   ve bu konuda tecrübeli danışmanlık hizmetleri sunan ilk ve tek firmadır.

     Üstün teknolojilerin merkezi Almanya’da bulunan fabrikamızda ve Türkiye atölyemizde yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyona karşı koruma kumaşlarını ve diğer malzemeleri üretmekteyiz. Aynı zamanda pazarda önde gelen markaların TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı nı tek çatı altında toplayıp dünyanın her yerinde müşterilerimize sunmaktayız.


Genel Özellikler
 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  İletken metallerin kısmi faraday kafesi oluşturma özelliği ile elektromanyetik dalgaları ayna gibi yansıtır. Yansıtma prensibi ile koruma kalkanlama yapar.

 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  Üstün özelliklere sahip Elektromanyetik Radyasyona Karşı kalkanlama kumaşlarımız doğa dostudur, kimyasal katkı maddesi veya bileşen içermez.

 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  Elektromanyetik radyasyon kaynaklarından yayılan yüksek frekans elektromanyetik alanlar (Radyo frekansı sinyalleri) ve düşük frekanslı elektriksel alanlar ile sizin aranızda kalkan oluşturulmuş olur. Bu sayede size hem sağlık açısından güvenli yaşam ve uyku alanları oluşturur hem de RF güvenliği açısından veri hırsızlığı vb siber güvenlik tehditlerine karşı tedbirli olmanızı sağlar.

 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  Bu ürün koruma değerleri açısından Uluslarası Standartlar ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEEE Std 1128-1998 ve ASTM A698/A698M-07'e göre test edilip Almanya'da onaylanmıştır.

 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  Zehirli çözücüler, plastikler ya da herhangi başka bir zehirli madde içermez.

 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  Alman kalitesi ile tüm malzemeler dikkatlice seçilmiş ve yüksek kaliteli içerikle üretilmiştir.

 • TEMPEST RF Güvenliği için Uygun Maliyetli Hazır Faraday Kafesi Çadırı  Çevre için ve kullanan tüm insanlar için güvenlidir.

  Başa Dön

Teknik Özellikler

Model İsmi : TMPST
Uygulama Alanları : Endüstri ve Elbise
EMR Koruma Faktörü 1GHz : 100dB
Metretül Genişliği : 130cm, 66cm
Renk : Gümüş/Kahve
EMR Koruma ve Kalkanlama Malzemesi (Metali) : Gümüş,Kobalt
Yüksek Frekans Kalkanlama : + Evet
Alçak Frekans Kalkanlama / Topraklanabilirlik : + Evet
Üretim Yeri : Almanya
Başa Dön

Kullanım Alanları

Endüstri , Bilim ve AR-GE: Server ve IT odalarının RF güvenliği için kullanılmaktadırlar.  Çok gizli evrakların ( devlet sırları, askeri sırlar v.b.) bulunduğu devlet daireleri için ve özel projeler yapan firma ve kurumlar için en güvenli yöntemdir. Bilgisayarların bulunduğu odaların zırhlanması gerekmektedir. TEMPEST sınıflandırma (A+,B+,C+) çalışmalarında, en az 40 dB koruma kalkanlama boyasının yanında açıkta kalan pencereler için kalkanlama ancak cam filmlerinin kullanılması ile sağlanabilmektedir.

Kritik bilgilerin elektromanyetik kaçaklar nedeniyle kaybının engellenmesi ,Tasarım ve üretim için yerli bilgi birikiminin korunması ve geliştirilmesi, EMC testlerinden geçen güvenilir ürünlere sahip olma gibi amaçlara sahip olan Savunma sektöründe çalışan firmalar, Silahlı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, istihbarat kuruluşları vb kritik bilgi üreten ve işleyen kurumlar TEMPEST güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler. Bu aşamada farklı ürünlerimizden faydalanıp bu konuda güvenle çalışmaya devam edebilirler.

Ayrıca Özel araştırma ve geliştirme odalarında Jammer kullanarak cep telefonu ve dinleme cihazları gibi ekipmanların kullanımı engellenmektedir. Ancak Jammer kullanımı sağlık için iyi değildir. Ayrıca jammer kullanımı kullanılan alanda geniş bölgeye etki etmekte korunan alan dışında diğer bölgelerede etki ederek cep telefonu vb ekipmanların kullanımını engellemektedir. Bu aşamada özel araştırma geliştirme odalarının kalkanlanması jammer kullanımı ihtiyacını ortadan kaldıracak bu sayede alanda çalışan insanların hem sağlık açısından korunmasını hemde fiziksel ihtiyaçlarının eksik kalmamasını sağlayacaktır. 

Veri Hırsızlığı ve Dinlemeyi engellemeye yönelik çalışmalarda da kullanabileceğiniz ürünlerimiz aracılığıyla kablosuz ağlardan bilgi girişini-çıkışını önlemek (bilgi hırsızlığı) ve potansiyel gizli dinleme cihazlı konferans odalarına bulut ve benzeri şekillerde veri hırsızlığını önlemek amaçlı çalışmalarda kullanılmaktadır.

Tıp: Hassas teknik ekipmanların çalışmalarına etki edebilecek titreşimler radyo frekans dalgaları kalibrasyon ve benzeri ayarları bozabilmektedir. Bu önemli tıbbi verilerin doğru alındığını ve elektromanyetik karışma (EMI - Electromagnetic Interference) dolayısıyla değişmediğini garantilemek için kalkanlama ürünlerinin kullanılması önerilmektedir.

Elektronik endüstrisi (ses kayıt stüdyoları gibi): Studyolarda indüksiyonu ve karışmayı azaltmak için stüdyonun bulundugu binalarda camlar filmlerimiz ile kalkanlanarak kullanılmaktadır.

Diğer Uygulamalar: Ürünlerimiz Sanayi ve endüstride yüksek frekansla çalışan birçok farklı alanda kalkanlama hem sağlık açısından hemde cihazların teknik etkilenmemesi açısından kullanılmaktadır. Birçok AR-GE çalışmasında gelişen teknolojilere ışık tutmak maksatlı kullanılmaktadır.

Başa Dön

Nelerden Korur

 • Evlerde ve yaşam alanlarında yüksek frekans elektromanyetik radyasyon ve alan kaynakları :

  • Baz istasyonları

  • Kablosuz internet modemler (wifi - wireless modemler, kablosuz ağlar ,wlan, wi-fi modem, access pointler)

  • Gemi kontrol radarları, Askeri radarlar, farklı amaçlarda kullanılan radarlar.

  • Telsiz telefonlar (standart kablosuz telefonlar (dect telefonlar))

  • Cep telefonları antenleri

  • Televizyon ve radyo verici antenleri

  • Uydu haberleşme sistemleri (GPS)

  • Diğer uzak mesafeli radyo dalgalarının iletilmesi ile çalışan uygulamalar

  • Yüksek gerilim hatları ve Güç besleme hatlarının, güç kaynaklarının ve benzerlerinin oluşturduğu elektriksel alanlar

  • Elektrik enerjisi ile çalışan bir çok cihaz , ekipman ve sistemden kaynaklı statik elektrik alanlarından kalkanlama kumaşlarımız topraklandığında sizi koruyacaktır.

 • Ofislerde , AR-GE laboratuvarlarında, Savunma sektöründe çalışan firmalar, Silahlı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, istihbarat kuruluşları vb kritik bilgi üreten ve işleyen kurumlarda

  • Veri hırsızlığının engellenmesi

  • İçeriden dışarıya sinyalın çıkmadığı, dışarıdan içeriye sinyalin girmediği İzole odaların yapılması

  • Kritik bilgilerin elektro manyetik kaçaklar nedeniyle kaybının engellenmesi

  • Tasarım ve üretim için yerli bilgi birikiminin korunması

  • EMC testlerinden geçmek isteyen ürünlerin test sırasında ölçümlenen özel alanların oluşturulması

  • Tempest sınıflandırma sertifikasının alınması

  • Hassas teknik ekipmanların çalışmalarına etki edebilecek titreşimlerin radyo frekansı dalgalarının azaltılması

  • Kablosuz ağlardan (wifi) bilgi girişini-çıkışının önlenmesi

  • Siber saldırılar ile dışarıdan müdahale yada hırsızlık olaylarının engellenmesi

  Başa Dön

Sertifikalar
Ölçüm Test Raporu

Radyasyondan korunma kumaşlarına ait ekranlama kapasitesi Uluslarası Standartlar ASTM D4935-10*, IEEE Std 299-2006*, IEEEE Std 1128-1998* ve ASTM A698/A698M-07*'e göre test edilip Almanya'da onaylanmaktadır.

 • ASTM D4935-10 (Standard Test Method for Measuring the Electromagnetic Shielding Effectiveness of Planar Materials)

 • IEEE Std 299-2006 (IEEE Standard Method for Measuring the Effectiveness of Electromagnetic Shielding Enclosures)

 • IEEEE Std 1128-1998 (IEEE Recommended Practice for Radio-Frequency (RF) Absorber Evaluation in the Range of 30 MHz to 5 GHz)

 • ASTM A698/A698M-07 (Standard Test Method for Magnetic Shield Efficiency in Attenuating Alternating Magnetic Fields)

Başa Dön

Fiyat Bilgisi

1 Metretül Kumaş : 130 EURO
(100cm X 130cm)
Not: Fiyatlarımıza KDV Dahil Değildir.

ONLINE SATIŞ
FİYAT LİSTELERİ VE KAMPANYALAR


Detaylı Fiyat bilgisi almak ve sorularınızı yazılı olarak yöneltmek için lütfen tıklayınız ...

Başa Dön

 

 
 

ElektroManyetik Radyasyona Karşı Koruma Kalkanlama Boyaları Kumaşları ve Ürünler

© 2010-2016 EMR KORUMA. All Rights Reserved.